WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Assegurances i Mútues

Moltes asseguradores d'implantació a tot l'estat només tenen el castellà. Tenen versió en català el Consell de Col·legis de Mediadors d'Assegurances de Catalunya, Godoy Corredoria d'Assegurances, Grup Assistència, Mútua General de Catalunya, Adeslas SegurCaixa, Mútuacat, Catalana Occident, Ocaso, Agrupació, AME - Assistència Mèdica, Mussap, Mutuam, Midat Mútua, FIATC, CaiFor, Asepeyo, DKV Seguros, Fremap, BIBM Assegurances, Mútua de Terrassa, Atlàntida, Mútua Manresana, Previsora General, Sa Nostra Vida, Martín y Cachón, Atlantis Seguros, Asssa Assegurances i Línea Directa.

Consell de Col·legis de Mediadors d'Assegurances de Catalunya (*) www.consell-cmatc.com català
Godoy Corredoria d'Assegurances (*) www.godoy-ca.com català
Grup Assistència (SCIAS i Assistència Sanitària Col·legial) (*) www.scias.com català i castellà
Mútua General de Catalunya (*) www.mgc.es català i castellà
Adeslas SegurCaixa (*) www.adeslassegurcaixa.es català i castellà
Mútuacat (*) mutuacat.cat català
Catalana Occident (*) www.seguroscatalanaoccidente.com castellà i català
Ocaso www.ocaso.es castellà, català i anglès
Agrupació (*) www.agrupacio.es català i castellà
AME - Assistència Mèdica (*) www.ameasistencia.com castellà i català
Mussap (*) www.mussap.es català i castellà
Mutuam (Montepio Tèxtil) (*) www.mutuam.com català i castellà
Midat Mútua (*) www.midat-mutua.es català i castellà
Mutua Universal Mugenat (*) www.mutuauniversal.net català i castellà
FIATC, Mutua de Seguros (*) www.fiatc.es castellà i català
CaiFor (*) www.caifor.com castellà i català
Asepeyo (*) www.asepeyo.es castellà i català
Regal (*) www.regal.es castellà i català
Generali www.generali.es castellà i català
DKV Seguros www.dkvseguros.com castellà, català, alemany i anglès
Asisa www.asisa.es castellà, català i anglès
Fremap (*) www.fremap.es castellà, català, euskera, gallec i anglès
BIBM Assegurances (*) www.bibm.ad català (castellà, francès i anglès, versió reduïda)
Mútua de Terrassa (*) www.mutuaterrassa.es català i castellà
Atlàntida (*) www.atlantida.net català i castellà
Mútua Manresana (*) www.mutuamanresana.com català
Previsora General (*) www.previsorageneral.com castellà i català
Sa Nostra Vida (*) www.sanostravida.es castellà i català
Martín y Cachón (*) www.martinycachon.com català i castellà
Atlantis Seguros (*) www.atlantis-seguros.es castellà, català i francès
Asssa Assegurances (*) www.asssa.es castellà, català, anglès, alemany, neerlandès i francès
Linea Directa www.lineadirecta.com castellà, català, anglès i alemany
AXA Seguros www.axa.es castellà (català versió reduïda)
Divina Pastora Seguros (*) www.divinapastora.com castellà
Sanitas (*) www.sanitas.es castellà
Santa Lucía (*) www.santalucia.es castellà
Mutua General de Seguros (*) www.mgs.es castellà
Mapfre (*) www.mapfre.es castellà i anglès
Mutua Madrileña www.mutua.es castellà
Direct Seguros www.directseguros.es castellà
Verti www.verti.com castellà
AMV Seguros www.amv.es castellà
Fénix Directo (Allianz) www.fenixdirecto.com castellà
Zurich www.zurich.es castellà
Allianz Seguros www.allianz.es castellà
ARAG www.arag.es castellà
Pelayo Seguros www.pelayo.com castellà
Liberty Seguros - Génesis www.libertyseguros.es castellà
Seguros.es www.seguros.es castellà
Plus Ultra Seguros www.plusultra.es castellà
Reale Seguros www.reale.es castellà
Caser www.caser.es castellà
Patria Hispana www.patriahispana.com castellà
Balumba www.balumba.es castellà
Closa Seguros (*) www.closaseguros.com castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.