WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Immobiliàries (Compra/Venda) / Construcció

La situació en aquest sector no és gaire bona, amb poca presència del català, especialment a les empreses més grans. En els últims anys ha experimentat una lleugera millora.

Finques Grau (*) www.finquesgrau.com català
Metro-3 (*) www.metro-3.es català, castellà i anglès
Grup Ferran (*) www.ferran.es català, castellà i anglès
Sasi (*) www.sasi.es català, castellà i anglès
Inmobiliaria Colonial (*) www.inmocolonial.com català, castellà i anglès
Copcisa (*) www.copcisa.com català, castellà, anglès i francès
Servihabitat (La Caixa) (*) www.servihabitat.com català, castellà i anglès
Solvia Immobiliària (Banc Sabadell) (*) www.solvia.cat català, castellà, anglès i rus
Gramar Consultora Immobiliària (*) www.gramar.es català, castellà i anglès
Construmat - Saló Internacional de la Construcció (*) www.construmat.com català, castellà i anglès
Standing Immobiliari (*) www.standingpisos.com català i castellà
La Llave de Oro (*) www.lallavedeoro.com català i castellà
Vertix Organització Immobiliària (*) www.vertix.es català i castellà
Teyco - Construcció i Serveis (*) www.teyco.es català i castellà (anglès versió reduïda)
Espais Promocions Immobiliàries (*) espais.cat català, castellà, anglès i francès
Corp Promotors (*) www.corp.cat català, castellà, anglès i rus
Cafur (*) www.cafur.es castellà i català
Copisa (*) www.copisa.com castellà, català i anglès
Proinosa (*) www.proinosa.com castellà, català, eslovac, anglès i francès
Grupassa (*) www.grupassa.cat castellà, català i anglès
Núñez i Navarro (*) www.nyn.es català, castellà i anglès
Ibusa (*) www.ibusa.com castellà, català i anglès
Forcadell - Consultora immobiliària (*) www.forcadell.com castellà, català i anglès
Grup Gaudir (*) www.grupogaudir.com castellà, català, anglès i rus
Finques Tarradellas (*) www.finquestarradellas.com català, castellà i anglès
FotoCasa (*) www.fotocasa.es castellà, català, anglès i alemany
Fbex Promo Inmobiliaria (*) www.fbex.com català, castellà i anglès
Sorigué (*) www.sorigue.com català, castellà i anglès
Grup Sorigué (*) www.gruposorigue.com castellà, català i anglès
Renta Corporación (*) www.rentacorporacion.com castellà, català, anglès i francès
Gres Catalan (*) www.grescatalan.com català, castellà i anglès
Finques Ricou (*) www.finquesricou.com castellà i català
Finques Pous (*) www.finquespous.com català, castellà i anglès
Amat Immobiliaris (*) www.amatimmobiliaris.com castellà, català, anglès i rus
Jordà & Guasch - Assessors Immobiliaris (*) www.jordaguasch.es català, castellà i anglès
Promocions Immobiliàries Granland (*) www.granland.com català, castellà i anglès
Fincas Cos (*) www.fincascos.com català, castellà i anglès
Natur System (*) www.natursystem.com català i castellà
Sapic (*) www.sapic.es català, castellà, anglès i francès
Immobiliària ProGrup (*) www.progrup.es català, castellà i anglès
Immobiliària Pirineu 2000 (*) www.pirineu2000.com català i castellà
Grup Sorolla (*) www.grupsorolla.com català
Construccions Feu (*) www.cfeu.com català, castellà, anglès i francès
Finques Montgrí (*) www.finquesmontgri.com català, castellà, anglès i neerlandès
Finques Lorenzana (*) www.finqueslorenzana.es català i castellà
Fincas Pals (*) www.fincaspals.net català, castellà, anglès, francès i alemany
Fincas Ambient (*) www.fincasambient.com català, castellà i anglès
Finques Besalú (*) www.finquesbesalu.com català, castellà i anglès
Món Rústic Assessors Immobiliaris (*) www.monrustic.com català i castellà
Grup Ciments Molins (*) www.cemolins.es català, castellà i anglès
Finques Ollé (*) www.fincasolle.com català i castellà
Finques Guinot (*) www.fguinot.es català i castellà
Enginyeria Enginytech (*) www.enginytech.com català, castellà i anglès
Ollé Bertrán (*) www.ollebertran.com català i castellà
Restaura (*) www.restaura.com català, castellà, francès, anglès, alemany i polonès
AREA Grup immobiliari (*) www.gruparea.com castellà, català i anglès
Acsa - Sorigué (*) www.acsa.es castellà, català i anglès
Uniland (*) www.uniland.es castellà, català, anglès i francès
Habitaclia (portal immobiliari) (*) www.habitaclia.com castellà i català
Fincas Corral (*) www.fincascorral.com castellà, català i anglès
Riva y García Fincas (*) www.rivaygarciafincas.com castellà, català i anglès
idealista.com (*) www.idealista.com castellà, català, anglès, francès, alemany, italià i portuguès
Agulla - Serveis immobiliaris (*) www.agulla.com català i castellà (anglès, versió reduïda)
Balmar (*) www.balmar.es castellà, català i anglès
Coperfil Group (*) www.coperfil.com castellà, anglès, francès, portuguès i català
Mutua de Propietarios (*) www.mutuadepropietarios.es castellà i català
Construccions Riera (*) www.criera.es català, castellà i anglès
Ceigrup Immobiliàries (*) www.ceigrup.com castellà, català, anglès i francès
Remax España www.remax.es castellà, català i anglès
Busquets Gálvez - Assessors Immobiliaris (*) www.busquetsgalvez.com castellà, català i anglès
Alnimar Empresa Immobiliària (*) www.alnimar.es català, castellà i anglès
Multi Espai - Finques Ros (*) www.multi-espai.com
www.finquesros.com
castellà, català i anglès
Inmobiliaria Cúspide (*) www.cuspide.es castellà, anglès, alemany, francès, valencià, polonès, neerlandès i rus
Construccions Pulido (*) www.construccionspulido.com català i castellà
JP S.I.C.A. (*) www.jpsica.com castellà i català
Fincas Turó (*) www.turofincas.com castellà i català
Rustic Prestige (*) www.rusticprestige.com català, castellà i anglès
El Magatzem (*) www.elmagatzem.com català i castellà
Prefabricats Pujol (*) www.prefabricatspujol.com castellà, català i anglès
Finques Pirineu (*) www.fincaspirineo.com castellà i català
Attic - Serveis Immobiliaris (*) attic.webcindario.com castellà i català
Immogratis (*) www.immogratis.com en molts idiomes, entre ells el català
Rencasa (*) www.rencasa.com català i castellà
Llar 10 Gabinet Immobiliari (*) www.llar10.com català i castellà
Fincalia (*) www.fincalia.com castellà i català
Grup 90 (*) www.grup90.com en molts idiomes, entre ells el català
Gipisa (*) www.gipisa.com castellà, català i anglès
InfoHabitatge (*) www.infohabitatge.com català
ImmoblesGirona.com (*) www.immoblesgirona.com català
ImmoblesBarcelona.com (*) www.immoblesbarcelona.com català
ImmoblesLleida.com (*) www.immobleslleida.com català
ImmoblesTarragona.com (*) www.immoblestarragona.com català
Grues Minguella Cargo & Lift (*) www.minguella.com català
VimmoCat (Catàleg Immobiliari Virtual) (*) vimmocat.com català
Delfin Immobiliària (*) www.delfininmo.com català, castellà, anglès i francès
Finques Feliu (*) www.finquesfeliu.com català i castellà
BCN Finques - Finques Tomàs (*) www.bcnfinques.com català i castellà
Finques Diana (*) www.dianafinques.com català, castellà i anglès
Finques Castellà (*) www.finquescastella.com castellà i català
Fincas Sancho Gil (*) www.fincassanchogil.com castellà i català
Viviendas Únicas BCN (*) www.viviendasunicasbcn.com castellà, català, anglès, francès i italià
Lloguerjove.com (*) www.lloguerjove.com català, castellà i anglès
Local Comercial (*) www.elocalcomercial.com català i castellà
Don Piso (*) www.donpiso.com castellà (en moltes llengües, via Google Translate)
Expofinques (*) www.expofinques.com castellà (català i altres llengües amb Google Translate)
Living (*) www.living.es castellà (català i altres llengües amb Google Translate)
Sacresa (*) www.sacresa.com castellà
Quabit Inmobiliaria (*) www.grupoquabit.com castellà
Grupo Fergo Aisa (*) www.fergoaisa.com castellà
Habitat Inmobiliaria (*) www.habitat.es castellà i anglès
Tecnocasa (*) www.tecnocasa.es castellà
Comsa Emte (*) www.comsaemte.com castellà i anglès
Real Estate Barcelona (*) www.oibarcelona.com castellà, anglès i rus
Metrovacesa www.metrovacesa.com castellà i anglès
Grupo Epsa www.epsagroup.com castellà, anglès i portuguès
Grupo Ferrovial www.ferrovial.es castellà i anglès
Grupo SyV - Sacyr Vallehermoso www.gruposyv.com castellà i anglès
Vallehermoso www.vallehermoso.es castellà
Grupo OHL www.ohl.es castellà i anglès
Fomento de Construcciones y C. (*) www.fcc.es castellà i anglès
ACS (Actividades de Construcción y Servicios) www.grupoacs.com castellà i anglès
Acciona Infraestructuras www.acciona-infraestructuras.es castellà i anglès
Fadesa www.fadesa.es castellà i anglès
Acciona www.acciona.com castellà i anglès
Uralita (Uralita, Pladur, Algíss, Cobert i Adequa) (*) www.uralita.com castellà i anglès (versió molt reduïda en català)
Realia www.realia.es castellà i anglès
CB Richard Ellis www.cbre.es castellà i anglès
Aprosa - Gestión Inmobiliaria (*) www.aprosa.net castellà
ComprarCasa - Xarxa Immobiliària API www.comprarcasa.com castellà
Finques Cervelló - Grup Villasanta (*) www.finquescervello.com castellà
Cemex España (*) www.cemex.es castellà
Lafarge Asland (*) www.lafargecementos.es castellà, francès i anglès
Alting - Grupo Inmobiliario (*) www.alting.com castellà i anglès
MedGroup (*) www.medgroup.es castellà i anglès
ULMA www.ulma.es castellà, euskera, anglès i francès
Reyal Urbis www.reyalurbis.com castellà i anglès
Hercesa www.hercesa.com castellà i anglès
Propdemar - Promocions Immobiliàries (*) www.propdemar.es castellà, anglès i alemany
CISA - Servicios inmobiliarios (*) www.cisa.es castellà, anglès, alemany i noruec
Atisreal www.atisreal.com anglès, francès i alemany
Blau Housing (*) www.blauhousing.com castellà i anglès
First Mallorca Inmobiliaria (*) www.firstmallorca.com anglès, castellà i alemany
Engel & Völkers España (*) www.engelvoelkers.es castellà, anglès i alemany
Facilisimo.com www.facilisimo.com castellà
Grupo Inmobiliario T&D www.grupo-inmotd.com castellà
Inmobiliaria Osuna www.iosuna.es castellà i anglès
Inmostreet www.inmostreet.es castellà i anglès
Venta de pisos (*) www.ventadepisos.com castellà
Alfa Inmobiliaria www.alfainmo.com castellà
Finques Berdié (Lleida) (*) fincasberdie.eresmas.com castellà
Don Casa (*) www.doncasa.com castellà
Viafincas Lleida (*) www.viafincaslleida.anuntis.com castellà
Prestigi Properties (*) www.prestigiproperties.com anglès, francès, castellà, neerlandès i alemany
Immodisseny (*) www.immodisseny.com castellà i anglès
Aparteasy (*) aparteasy.com anglès, castellà i francès
www.meloquedo.com (*) www.meloquedo.com castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.