WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Bancs / Caixes / Entitats financeres

Desigual presència del català al món de la banca i les finances. Els grans bancs l'han anat incorporant.

CaixaBank (*) www.caixabank.cat català, castellà, euskera, gallec, valencià, alemany, anglès i francès
Banc Sabadell (*) www.bancsabadell.com català, castellà, euskera, gallec, anglès, francès i alemany
BBVA (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) www.bbva.es català, castellà i anglès
Banco Santander www.bancosantander.es castellà i català
Borsa de Barcelona (*) www.borsabcn.es castellà, català i anglès
Bankia (*) www.bankia.es castellà, anglès, català i valencià
Grup Crèdit Andorrà (*) www.grupcreditandorra.com català, castellà, anglès i francès
MoraBanc (*) www.morabanc.ad català, castellà, francès i anglès
Vall Banc (*) www.vallbanc.ad català, castellà, anglès i francès
Andbank (*) www.andbank.com català, castellà, anglès i francès
Caixa d'Enginyers (*) www.caixa-enginyers.com català i castellà
Arquia - Caixa d'Arquitectes (*) www.arquia.es català, castellà, euskera, gallec i anglès
Caixa Ontinyent (*) www.caixaontinyent.es valencià i castellà
Caixa Popular (*) www.caixapopular.com valencià i castellà (Versions reduïdes en francès, anglès i alemany)
Bankinter.com www.bankinter.com català, castellà i anglès
Deutsche Bank www.deutsche-bank.es castellà, català i anglès
Banca March (*) www.bancamarch.es català, castellà, anglès i alemany
CaixaGuissona (*) www.caixaguissona.es català i castellà
Banco Mediolanum (*) www.bancomediolanum.es castellà i català
Ruralvía - Caja Rural (*) www.ruralvia.com castellà, català, anglès, gallec, euskera, valencià, francès, alemany i portuguès
Cajamar - Caja Rural (*) www.cajamar.es castellà, català, valencià i anglès
ActivoBank (Banc Sabadell) (*) www.activobank.com català i castellà
Grupo GVC Gaesco (*) www.gvc.es castellà, català i anglès
Banco Popular (Accés clients) (*) www2.bancopopular.es/AppBPE/servlet/
servin?p_pm=bo&p_et=pa&p_id=cat&p_pf=c&
castellà, català, euskera, gallec, anglès, alemany, francès i portuguès
Triodos Bank www.triodos.es castellà (català, euskera i gallec, només per a clients de Banca Internet Triodos)
Openbank www.openbank.es castellà i anglès
Banco Popular www.bancopopular.es castellà
Abanca www.abanca.com castellà i gallec
EVO Banco www.evobanco.com castellà
IberCaja www.ibercaja.es castellà (anglès, versió reduïda)
ING www.ing.es castellà
BNP Paribas www.bnpparibas.es castellà i anglès
Citibank online.citi.com/US/login.do?locale=es_US anglès i castellà
Kutxabank kutxa.kutxabank.es euskera, castellà i anglès
Grupo BC www.grupobc.com castellà, anglès i portuguès
Sistema de tarjetas y Medios de Pago www.sistemapay.com castellà
ServiRed www.servired.es castellà
Euro 6000 www.euro6000.com castellà
Redsys www.redsys.es castellà i anglès
Cofidis (*) www.cofidis.es castellà
CreditServices (*) www.creditservices.es castellà
Cetelem www.cetelem.es castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.