WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Música

Sector amb una bona presència del català, però amb algunes excepcions.

Gran Teatre del Liceu (*) www.liceubarcelona.com català, castellà i anglès
OBC - Orquestra Simfònica de Barcelona i Nacional de Catalunya (*) www.obc.es català, castellà i anglès
L'Auditori (*) www.auditori.org català, castellà i anglès
Palau de la Música Catalana (*) www.palaumusica.org català, castellà i anglès
Orquestra Simfònica del Vallès (*) www.osvalles.com català
Orquestra de Cadaquès (*) www.orquestradecadaques.com català, castellà i anglès
Iber:Camera (*) www.ibercamera.es castellà, català i anglès
Euroconcert (*) www.euroconcert.org català, castellà i anglès
e-Scb - Societat de Concerts de Barcelona (*) www.e-scb.org català, castellà i anglès
Amics de l'Òpera de Sabadell (*) www.amics-opera-sabadell.es català
Casa Beethoven (*) www.casabeethoven.com català, castellà i anglès
Viasona (*) www.viasona.cat català
SputnikTv (*) www.sputniktv.com català
Catalunya Rock (*) www.catalunyarock.com català
Rockcatalà.com (*) www.rockcatala.com català
Cataloniarock.com (*) cataloniarock.com català
Picap (*) web.picap.com català, castellà i anglès
Cambra Records (*) www.cambrarecords.cat valencià
DiscMedi (*) www.discmedi.com castellà, català i anglès
Taller de Músics (*) www.tallerdemusics.com castellà, català i anglès
Bikini (*) www.bikinibcn.com català, castellà i anglès
Luz de Gas (*) www.luzdegas.com català, castellà i anglès
Mas i Mas (La Boite, Jamboree, Tarantos, Moog, La Cova del Drac, etc.) (*) www.masimas.com català, castellà i anglès
Concert Studio (*) www.concertstudio.com català, castellà i anglès
The Project (*) www.theproject.es català, castellà i anglès
Jordi Savall (*) www.jordisavall.es català, francès, anglès, castellà, italià i alemany
Lluís Llach (*) www.lluisllach.com català i castellà
Marina Rossell (*) www.marinarossell.com català
Toti Soler (*) www.totisoler.com català, anglès, francès, alemany i castellà
Els Pets (*) www.elspets.cat català
La Locomotora Negra (*) www.lalocomotoranegra.com català (castellà, anglès i francès, versió reduïda)
La Vella Dixieland (*) www.lavelladixieland.com català, castellà i anglès
Sopa de Cabra (*) www.sopadecabra.net català
Gossos (*) www.gossos.net català, castellà, anglès, francès, italià i alemany
Lax'n'Busto (*) www.laxnbusto.com català
Quimi Portet (*) www.quimiportet.com català, castellà i anglès
Dr. Calypso (*) www.drcalypso.com català
Pomada (*) www.pomada.org català
Revolta 21 (*) www.geocities.com/revolta21 català
Dusminguet (*) www.fm2.com/dusminguet/ català, castellà, anglès i francès
Obrint Pas (*) www.obrintpas.com català
Manel (*) www.manelweb.com català
Antònia Font (*) www.antoniafont.net català
Miquel Gil (*) www.miquelgil.com català
Al Tall (*) www.altall.org català, castellà i anglès
Carles Santos (*) www.carles-santos.com català i castellà
Urbàlia Rurana (*) www.urbaliarurana.com català
Cheb Balowski (*) www.chebbalowski.com català, castellà i anglès
Manel Camp (*) www.manelcamp.cat català, castellà, anglès i francès
Llibert Fortuny (*) www.llibertfortuny.com català, castellà i anglès
Miquel Pujadó (*) www.miquelpujado.cat català, castellà, francès i anglès
Txarango (*) txarango.com català, castellà, anglès i francès
Orquestra-Cobla Selvatana (*) www.selvatana.com català, castellà, francès i anglès
Blues de Picolat (*) www.bluesdepicolat.com/
groupe_ca.htm
català i francès
Els Ministrils del Rosselló (*) ministrilsrossello.webou.net català i francès
Pere Espinosa (*) www.pereespinosa.com català
Mugroman (*) www.mugroman.com català
Sva-ters (*) www.svaters.com català
Soul Atac (*) www.soulatac.com català i castellà
Berri Txarrak www.berritxarrak.net euskera, català, castellà i anglès
Betagarri www.betagarri.net euskera, català, castellà, gallec, anglès i francès
Soziedad Alkoholika www.soziedadalkoholika.es castellà, euskera, català, gallec, anglès i alemany
Bullanga Records (*) www.bullanga.com català, castellà, anglès i francès
Propaganda pel fet (segell discogràfic) (*) www.propaganda-pel-fet.com català
Mercat de Música Viva de Vic (*) www.mmvv.net català
Rebrot (*) www.rebrot.cat català
Acampada Jove (*) www.acampadajove.cat català
Acampallengua (*) www.acampallengua.cat català
Festival del Mil·lenni (*) www.festivalmillenni.com català, castellà i anglès
Atzavara Club (Sant Feliu de Guíxols) (*) www.atzavaraclub.com català
Clap Mataró (*) www.clap.ws català
Big Ben Disco (Golmès, Pla d'Urgell) (*) www.bigbendisco.com català
Associació de Músics de Jazz i Música Moderna de Catalunya (*) www.amjm.org català, castellà i anglès
ACC - Associació Catalana de Compositors (*) www.accompositors.com català, castellà i anglès
ACIC - Associació de Cantants i Intèrprets Professionals en Llengua Catalana (*) www.padi.cat:8080/wayback/20080507145813/
www.terra.es/personal/acic.cat/menu_prl.html
català
Tradicionàrius - Festival Folk Internacional - C.A.T. (*) www.tradicionarius.com català
Joan Manuel Serrat (*) www.jmserrat.com castellà i català
Paco Viciana (*) www.pacoviciana.com català, castellà, anglès
Cesk Freixas (*) www.ceskfreixas.cat català
Elèctrica Dharma (*) www.ladharma.com català i anglès
Jaume Arnella (*) www.jaumearnella.com català
Marc Parrot (*) www.marcparrot.com català i castellà
Els Amics de les Arts (*) www.elsamicsdelesarts.cat català
BarnaSants (*) www.barnasants.com català, castellà, francès i anglès
Sónar (*) www.sonar.es català, castellà i anglès
SónarKids (*) www.sonarkids.com català i castellà
Festival Castell de Peralada (*) www.festivalperalada.es català, castellà, anglès i francès
Festival de Cap Roig (*) www.caproigfestival.com català, castellà, anglès i francès
Festival de la Porta Ferrada (*) www.portaferrada.com català, castellà, anglès i francès
Primavera Sound (*) www.primaverasound.com català, castellà i anglès
Òscar Briz (*) www.Oscarbriz.com català, castellà i anglès (versió reduïda)
Feliu Ventura (*) www.feliuventura.com català
Pau Alabajos i els músics furtius (*) www.paualabajos.com català
Paco Muñoz (*) www.arrakis.es/~bernat català
Ki-sap (*) www.kisap.org valencià i castellà
L'Ham de Foc (*) www.lhamdefoc.com català, castellà i anglès
Cris Juanico (*) www.crisjuanico.com català
La Carrau (*) www.lacarrau.cat català
Els Catarres (*) www.elscatarres.cat català
La Gossa Sorda (*) www.lagossasorda.com català
Gertrudis (*) www.gertrudis.com català
Mazoni (*) www.mazoni.net català (castellà i anglès, vresions reduïdes)
Falsterbo Marí (*) www.falsterbomari.com català
El Belda i el Conjunt Badabadoc (*) badabadoc.cat català (anglès versió reduïda)
Owix (*) www.owix.net català
Sant Feliu FEST (*) www.santfeliufest.com català, castellà i anglès
La Gira - Festival Itinerant de Música en valencià (*) www.lagira.cat valencià
Macedònia (*) www.grupmacedonia.net català
La Pegatina (*) www.lapegatina.com català, castellà, anglès i francès
Kumbes del Mambo (*) www.kumbes.com català
Kitsch (*) www.kitschmusic.com català (castellà, francès i anglès, versions reduïdes)
Dijous Paella (*) www.dijouspaella.com català, castellà, anglès, italià i francès
La Banda del Surdo (*) www.labandadelsurdo.net català, castellà, anglès i francès
Orgue de Gats (*) www.orguedegats.com català
Gerard Martí (*) www.gerardmarti.com castellà i català
La Placeta (Bar Musical - Girona) (*) www.laplaceta.com català
Discoteca Atic Barcelona (*) www.aticbcn.com català
Discoteca Wai-kiki (Agramunt) (*) www.wai-kiki.com castellà i català
Discoteca Karibú (*) www.karibu.cat català
FIB - Festival Internacional de Benicàssim (*) fiberfib.com castellà i anglès
Doctor Music Concerts (*) www.doctormusicconcerts.com castellà i anglès
Live Nation España (*) www.livenation.es castellà i anglès
Albert Pla (*) www.albertpla.com castellà
Miqui Puig (*) www.miquipuig.com castellà
Estopa (*) www.estopa.com castellà
BCore disc www.bcoredisc.com castellà
MySpace www.myspace.com castellà
SGAE - Sociedad General de Autores www.sgae.es castellà
Razzmatazz (*) www.salarazzmatazz.com castellà
Nitsa Club (Apolo) (*) www.nitsa.com castellà
Club Catwalk (*) www.clubcatwalk.net castellà i anglès
La Terraza - NSG - Night Sun Group (*) www.nightsungroup.com castellà i anglès
Florida 135 (Fraga, Baix Cinca) www.f135.com castellà
Pachá (La Pineda, Tarragonès) (*) www.pachalapineda.com castellà i anglès
Sonido Profesional Güell (Lleida) (*) www.sonidoguell.com castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.