WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Viatges / Turisme / Transports / Hotels

Hi ha poques empreses de les més importants del món del turisme, els viatges, els transports i els hotels que tinguin el català. Destaquem que easyJet, Ryanair, Iberia, Vueling, Level, Elipsos, Booking.com, KAYAK i Airbnb tenen versió en català.

Patronat de Turisme Girona Costa Brava (*) www.costabrava.org català, castellà, anglès, francès i alemany
RACC Automòbil Club (*) www.racc.cat
www.racc.es
català i castellà
castellà i català
Sagrada Família (*) www.sagradafamilia.org català, castellà i anglès
Visit Andorra (*) visitandorra.com català, castellà, anglès, francès, portuguès i rus
Renfe www.renfe.com castellà, català, euskera, gallec, valencià, anglès i francès
Ara Lleida (*) www.lleidatur.es català, castellà i anglès
GironaTurística.info (*) www.gironaturistica.info català, castellà, anglès, francès i alemany
Areas (Grup Elior) (*) es.areas.com castellà, català i anglès
Torisme Val d'Aran (Conselh Generau d'Aran) (*) torisme.aran.org català, castellà, francès i anglès (aranès en construcció)
EcoturismeCatalunya.com (*) www.ecoturismecatalunya.com català i castellà
GuiaBCN.cat (*) www.guiabcn.cat català
Pallars Jussà - Turisme (*) www.pallarsjussa.net català
Baleària (*) balearia.net castellà, català i anglès
Elipsos Internacional (Renfe i SNCF) www.elipsos.com català, alemany, anglès, castellà, francès i italià
Vueling (*) www.vueling.com català, anglès, castellà, euskera, francès, gallec, italià, neerlandès i portuguès
Level (*) www.flylevel.com català, castellà i anglès
easyJet www.easyjet.com/ca en molts idiomes, entre ells el català
Ryanair www.ryanair.com/ca en molts idiomes, entre ells el català
Iberia www.iberia.es castellà, català i anglès
Monarch www.monarch.cat anglès, alemany, italià, castellà, francès i català (versió no completa)
Booking.com www.booking.com en molts idiomes, entre ells el català
KAYAK www.kayak.cat
www.kayak.es
català
castellà
Airbnb www.airbnb.cat
www.airbnb.es
català
castellà
Hotels easyJet hotels.easyjet.com/ca en molts idiomes, entre ells el català
Ryanair Hotels www.ryanairhotels.com/ca en molts idiomes, entre ells el català
Travel Club www.travelclub.es castellà i català
HotelsCombined www.hotelscombined.com en molts idiomes, entre ells el català
Viatges Destinia destinia.cat en molts idiomes, entre ells el català (versió no completa)
Eurovacances (*) viatgeseurovacances.net català
Promoviatges (*) www.promoviatges.cat català i castellà
Grup Julià (*) www.grupojulia.com castellà, català i anglès
Adif (Administrador de Infraestructuras Ferroviarias) www.adif.es castellà, anglès, català, gallec, euskera i valencià
Trasmediterránea (*) www.trasmediterranea.es castellà, català, anglès i francès
AENA - Aeroports (*) www.aena.es
(sel. aeroports dels Països Catalans)
castellà, català i anglès
Aeroport de Lleida - Alguaire (*) www.aeroportlleida.cat català, castellà i anglès
Grup Serhs (*) www.serhs.es català, castellà i anglès
Grup Matas Arnalot (*) www.matasarnalot.com castellà, català i anglès
Bicing (*) www.bicing.com català i castellà
Barcelona Nord - Estació d'Autobusos (*) www.barcelonanord.com castellà, català i anglès
Grup Sarbus (Sarbus, Casas, La Vallesana, Sarfa, Ategsa i Autobusos de Lleida) (*) www.sarbus.com castellà, català i anglès
Sagalés (*) www.sagales.com català i castellà
Sarfa (*) www.sarfa.com castellà, català, anglès i francès
Alsina Graells (*) www.alsinagraells.com català, castellà, francès i anglès
Moventia (*) www.moventia.es català, castellà i anglès
Alsa www.alsa.es català, castellà, anglès, euskera, gallec, francès i alemany
Mon-bus (*) www.monbus.cat català
Bardet Autocars (*) www.bardet.com català, castellà i anglès
Autocares Canals (*) www.autocarescanals.com català, castellà i anglès
Autocars Molist (*) www.molist.com català, castellà, anglès i francès
Soler i Sauret (*) www.solerisauret.com català
Riba Gorina - Autocars (*) www.ribagorina.com
www.autocars.net
català, castellà, anglès i francès
Autocars Plana (*) www.autocarsplana.com català, castellà i anglès
Autocars Vilanova (*) www.autocarsvilanova.com català, castellà, anglès i francès
Autocars del Penedès (*) www.autocarsdelpenedes.com català i castellà
Autocars Pujol (*) www.transpujol.com català, castellà i anglès
Autocars Ravigo (*) www.ravigo.es català, castellà i anglès
Autocars Durà (*) www.autocarsdura.com català, castellà i anglès
Autocares Julià (*) www.autocaresjulia.es català, castellà, anglès, francès, alemany i italià
Autopullman Padrós (*) autocarespadros.es castellà, català i anglès
Ruzafa (*) ruzafa.com castellà, català, anglès i francès
Centauro Rent a Car (*) www.centauro.net castellà, català, anglès, francès, alemany, neerlandès, rus, italià, suec, noruec i portuguès
Federació d'Hostaleria de les Comarques de Girona (*) www.gihostaleria.org català
Gremi Comarcal d'Hostaleria i Turisme del Berguedà (*) www.gremihostaleriabergueda.com català
Consorci de Turisme de l'Alt Berguedà (*) www.altbergueda.com català
Oficina de Turisme de Perpinyà (*) www.perpignantourisme.com francès, català i anglès
TurismeGirona.com (*) www.turismegirona.com català, castellà i anglès
Àrea Eurotrak (*) www.areaeurotrak.cat català, castellà i anglès
Viatges Alemany (*) www.valemany.com català i castellà
Marhaba Viatges (*) www.marhabaviatges.com català i castellà
Orixà Viatges (*) www.orixa.com català i castellà
TurisMúsica www.turismusica.com castellà, català i portuguès
H10 Hotels (*) www.h10hotels.cat
www.h10hotels.com
català, castellà, anglès, alemany, francès i italià
Hotel Casa Fuster (*) www.hotelcasafuster.com català, castellà, anglès, francès i alemany
Hotel Mandarin Oriental Barcelona (*) cat.mandarinoriental.com/barcelona/ català, castellà, anglès, francès, alemany, xinès, japonès, àrab i rus
Hotel Fairmont Rey Juan Carlos I (*) www.hrjuancarlos.com català, castellà, anglès, alemany, francès, turc, rus, xinès i japonès
Hotel 1898 (*) www.hotel1898.cat
www.hotel1898.com
català, castellà, anglès, alemany i francès
Hotel Majestic (*) www.hotelmajestic.es català, castellà, anglès i francès
Hotel W Barcelona (*) www.w-barcelona.com castellà, català, anglès, francès, alemany, italià, xinès i japonès
Hotel Estel (Berga) (*) www.hotelestel.com català, castellà i anglès
MCA Hotels (*) www.mca-hotels.com català, castellà i anglès
Hotel Comtes de Barcelona (*) www.condesdebarcelona.com català, castellà, francès i anglès
Dolce Sitges (*) www.dolce-sitges-hotel.com català, castellà, anglès i francès
Axel Hotels (*) www.axelhotels.com català, castellà, anglès, francès, alemany i portuguès
Apsis Hotels (*) www.apsishotels.com català, castellà i anglès
AHotels (*) www.ahotels.com català, francès, castellà i anglès
B Hotel Barcelona (*) www.b-hotel.com català, castellà, anglès, francès, alemany i italià
Grup Bonanova (*) grupbonanova.com castellà, català i anglès
Sallés Hotels (*) www.salleshotels.com català, castellà, anglès, francès, alemany i rus
Guitart Hotels (*) www.guitarthotels.com castellà, català, anglès, francès, rus, alemany i neerlandès
Derby Hotels (*) www.derbyhotels.es castellà, català, alemany, anglès, francès i italià
Hotels Núñez i Navarro (*) www.nnhotels.cat
www.nnhotels.com
català, castellà, anglès, alemany, francès i italià
Olivia Hotels (*) www.oliviahotels.es català, castellà, italià, alemany, anglès i francès
Novara Hotels (*) www.novarahotels.com català, castellà, anglès i francès
Hoteles Catalonia (*) www.hoteles-catalonia.es castellà, català, anglès, alemany, francès i italià
Rivoli Hotels (*) www.rivolihotels.com anglès, català, castellà, francès i alemany
HCC Hotels (*) www.hcchotels.com anglès, català, castellà, francès i alemany
AlmaHotels (*) www.almahotels.com anglès, català, castellà, alemany i francès
SixtyTwo Hotel (*) www.sixtytwohotel.com castellà, català, anglès i francès
Hotel Barcelona Catedral (*) www.barcelonacatedral.com castellà, català, anglès i francès
Hostalets de Catalunya (*) www.hostalets.com català, castellà i anglès
Hoteles Center (*) www.hotelescenter.es castellà, anglès, alemany, francès i català
Hotel, Golf & Wine Spa Peralada (*) www.golfperalada.com català, castellà, anglès i francès
Hotel Neri (*) www.hotelneri.com català, castellà, francès i anglès
Ibersol (*) www.ibersol.es castellà, català, francès i anglès
Hotel Mas Passamaner (*) www.maspassamaner.com castellà, català i anglès
Hotel El Montanyà Resort (*) www.elmuntanya.com castellà, català i anglès
Hotel Antemare (Sitges) (*) www.antemare.com català, castellà, anglès, francès, alemnay i italià
Gran Hotel Balneari Blancafort (La Garriga) (*) www.balnearioblancafort.es català, castellà i anglès
Grup Broquetas - Hotel Balneari Broquetas i Hotel Vila de Caldes (Caldes de Montbui) (*) www.grupbroquetas.com català, castellà i anglès
Balneari Caldes de Boí (Vall de Boí) (*) www.caldesdeboi.com català, castellà i anglès
Roc Blanc Hotels - Hotel Termes Montbrió (Montbrió del Camp) (*) rocblanchotels.com català, castellà, anglès i francès
Balneari Termas Orion (Santa Coloma de Farners) (*) www.balneari-termas-orion.com català
Hotel Balneari Prats (Caldes de Malavella) (*) www.balneariprats.com català i castellà
Termes La Garriga (*) www.termes.com català, castellà i anglès
Balneari Titus - Banys de Can Titus (Arenys de Mar) (*) www.siresa.com català i castellà
Balneari Termes Victòria (Caldes de Montbui) (*) www.termesvictoria.com català, castellà i anglès
Hotel Balneari Vichy Catalan (Caldes de Malavella) (*) www.balneariovichycatalan.com català i castellà
Balneari Font Vella (Sant Hilari Sacalm) (*) www.balnearifontvella.cat català, castellà, anglès i francès
Hotel Comtes del Pallars (*) www.condesdelpallars.com català i castellà
Esterri Park Hotel (*) www.esterripark.com català i castellà
Gran Hotel La Florida (*) www.hotellaflorida.com anglès, català i castellà
Hotel Don Cándido (*) www.hoteldoncandido.com castellà, català i anglès
Hotel Terrassa Park (*) www.hotelterrassapark.com castellà, català i anglès
Hostal del Camp (*) www.hostaldelcamp.com català, castellà, anglès i francès
Rosa dels Vents (*) www.rosadelsvents.es català i castellà
TotCar (*) www.totcar.es castellà i català
Rentalcars.com (*) www.rentalcars.com en moltes llengües, entre elles el català
Record Rent a Car (*) www.recordrentacar.com anglès, castellà, català, alemany, neerlandès, francès, italià i suec
RentAutobus.com (lloguer de minibus i autocar) www.rentautobus.com/es-cat/inici neerlandès, català, castellà, anglès i altres idiomes
Les Planes de Son (Centre de natura i desenvolupament sostenible dels Pirineus) (*) www.lesplanesdeson.com català i castellà
CataloniaTour (*) www.cataloniatour.com català
Guineu - Turisme de natura (*) www.pallars.com/turismorural castellà, català i anglès
CETT - Escola Universitària d'Hoteleria i Turisme (*) www.cett.es català, castellà i anglès
Guia Visual de Turisme Rural de Catalunya (*) www.turismerural.com català, anglès, francès i castellà
Ilerparty (*) www.ilerparty.com català, castellà i anglès
Agroturisme (Unió de Pagesos) (*) www.agroturisme.org català, castellà, anglès i francès
Top Rural www.toprural.com castellà, català, alemany, anglès, francès, italià, neerlandès i portuguès
Cal Massot de Belianes (*) www.calmassot.com català i castellà
Mas ca la Coixa (Tortellà) (*) www.rurals.com castellà, català, anglès i francès
Turisme Rural Girona (*) www.gironarural.org català, anglès, alemany, francès i castellà
Terra Ferma (*) www.terraferma.net castellà i valencià
Mas Salvanera (*) www.salvanera.com català i castellà
BeeLoop - Guies "At a Glance" (*) www.beeloop.com anglès, català, castellà, francès, alemany, italià, portuguès i neerlandès
Agama - Taller de viatges (*) www.agama.cat català i castellà
Iltrida Viatges (*) www.iltridaonline.cat
www.iltridaonline.com
català
castellà
Fletcher Viatges (*) www.fletcherviatges.com català
Baraka Club de Viatges (*) www.baraka.es català
Viatges Masanés (*) www.viatgesmasanes.com català
Viatges Tuareg (*) www.tuaregviatges.es castellà, català i portuguès
Ikarakorum - Mapes i guies de viatge (*) www.ikarakorum.com castellà, català, rus i anglès
Kon-Tiki - Viatges en globus (*) www.globuskontiki.com català, castellà i anglès
Alberg rural Can Pica (*) www.canpica.com català i castellà
Hotel La Siuranella (*) www.siuranella.com català, castellà, anglés i francés
Ca Les Senyoretes - Casa Rural Otos (*) www.ruralotos.com català i castellà
Cal Tet - Hotel - Marisqueria (*) www.caltet.com català, castellà, anglès i francès
TorroellaEstartit.com (*) www.torroellaestartit.com català
Estartit.es (*) www.estartit.es català
BarcelonaCheckIn (*) www.barcelonacheckin.com català, castellà, anglès, francès, alemany i italià
TransAndalus www.transandalus.org castellà, català i anglès
Els barquers de les Gorges del Tarn www.gorgesdutarn.com/ca/ francès, català, castellà, anglès i alemany
Viajes El Corte Inglés (*) www.viajeselcorteingles.es castellà
Agència de Viatges del RACC (*) viajes.racc.es castellà
B the travel brand - Barceló Viajes (*) www.bthetravelbrand.com castellà
Edreams (*) www.eDreams.es castellà
Halcon Viajes www.halconviajes.com castellà
Air Europa (*) www.aireuropa.com castellà i anglès
Nautalia Viajes (*) www.nautaliaviajes.com castellà
Logitravel (*) www.logitravel.com castellà
Zafiro Tours (*) www.zafirotours.es castellà
Viajes Tejedor (*) www.viajestejedor.es castellà
Viajes Ecuador www.viajesecuador.com castellà
Viajes Over (*) www.over.es castellà (català i altres llengües amb el Traductor de Google)
Viajar.com www.viajar.com castellà
Rumbo www.rumbo.es castellà
Iberostar (*) www.iberostar.com castellà, anglès, alemany, francès, italià, portuguès i rus
Atrápalo (*) www.atrapalo.com castellà
Voyage Privé club.voyage-prive.es castellà
TripAdvisor www.tripadvisor.es castellà
Expedia www.expedia.es castellà
Trivago www.trivago.es castellà
Splendia www.splendia.com castellà, anglès, alemany, francès, italià i portuguès
Air Nostrum www.airnostrum.es castellà i anglès
Norwegian www.norwegian.com/es/ castellà
Lufthansa www.lufthansa.com/es/es/Homepage castellà i anglès
Air France www.airfrance.es castellà, francès i anglès
Swiss Air Lines www.swiss.com/web/ES/ castellà, anglès i altres llengües (català no)
Alitalia www.alitalia.es castellà
KLM www.klm.com castellà i anglès
Transavia www.transavia.com/es neerlandès, castellà i altres idiomes (català no)
Air Berlin www.airberlin.com en molts idiomes (català no)
Turkish Airlines www.turkishairlines.com anglès
American Airlines www.americanairlines.es castellà i anglès
Autocares Congosto (*) www.autocarescongosto.com castellà
Meliá Hotels (*) www.melia.com castellà, anglès, francès, italià, portuguès i alemany
Hoteles NH www.nh-hoteles.es castellà, anglès, alemany, neerlandès, italià, francès i portuguès
Husa - Hoteles (Joan Gaspart) (*) www.husa.es castellà, anglès, francès i alemany
Hotel Palace Barcelona (Husa) (*) www.ritz-barcelona.com anglès, castellà, alemany i francès
Hotel Barcelona Princess (*) www.hotelbarcelonaprincess.com castellà i anglès
Hoteles Hesperia (*) www.hoteles-hesperia.es castellà i anglès
Hotusa Hoteles (*) www.hotusa.es castellà, anglès, francès, italià, portuguès i alemany
AC Hotels (*) www.ac-hotels.com castellà, anglès, italià i portuguès
Fiesta Hotels Group (*) (Abel Matutes) www.palladiumhotelgroup.com anglès, castellà, alemany i portuguès
Expo Hoteles & Resorts (*) www.expohotels.com anglès, castellà, francès, alemany, italià i rus
Princess Hotels & Resorts (*) www.princess-hotels.com castellà, francès, anglès i alemany
Grand Hotel Central (*) www.grandhotelcentral.com castellà, anglès, alemany i francès
Hotel Arts Barcelona (*) www.hotelartsbarcelona.com anglès, castellà, xinès, rus i àrab
Le Méridien Ra Beach Hotel & Spa (El Vendrell) (*)
Le Méridien Barcelona (*)
www.lemeridien-elvendrell.com
www.lemeridien-barcelona.com
castellà, anglès, francès, alemany, japonès, xinès i italià
Ibis Accor Hotels www.ibishotel.com anglès, francès, castellà, alemany, italià i portuguès
Hertz www.hertz.es castellà i anglès
Avis www.avis.es castellà
Europcar www.europcar.es castellà
Enterprise Rent-A-Car (Atesa) www.enterprise.es castellà, anglès, francès i alemany
Pepecar www.pepecar.com castellà, portuguès, alemany i anglès
Map24 España (Mapes i planificadors de rutes) www.es.map24.com castellà
Grimaldi Lines www.grimaldi-lines.com/es castellà, italià, anglès i francès
Costa Cruceros www.costacruceros.es castellà
Grandi Navi Veloci www.gnv.it italià, anglès, castellà, alemany i francès
Pullmantur www.pullmantur.es castellà i anglès
Royal Caribbean www.royalcaribbean.es castellà i anglès
Grupo Avasa - Xarxa d'Agències de Viatges (*) www.avasa.com castellà
Riu Hotels & Resort (*) www.riu.com castellà, alemany, anglès, francès, italià, neerlandès, portuguès i rus
Barceló Hotels (*) www.barcelo.com anglès, castellà, alemany, francès, italià, portuguès i altres llengües
Novotel www.novotel.com anglès, castellà, francès, alemany, italià, portugès i neerlandès
Balneario TermaEuropa Coma-ruga (*) www.balneariocoma-ruga.com castellà, francès i anglès
Grupo Azkoyen www.azkoyen.com castellà i anglès
Benidorm.com - CarJet Iberia (*) www.benidorm.com anglès i castellà
Web Viajes www.webviajes.com castellà
Trekking y Aventura www.trekkingyaventura.com castellà
Tarannà Club de Viatges (*) www.taranna.com castellà
RestaurantesBarcelona.com (*) www.restaurantesbarcelona.com castellà
Mallorca Activa (*) www.mallorcaactiva.com castellà, alemany i anglès
Menorca Activa (*) www.menorcaactiva.com castellà i anglès (català i alemany, versió molt reduïda)
Vivebarcelona.com (*) www.vivebarcelona.com castellà, anglès i francès
CitySiesta.Com www.citysiesta.com anglès, castellà, neerlandès, alemany, francès i polonès
Rentalia es.rentalia.com castellà, anglès, alemany, francès, portuguès i italià
Gobcn Apartments (*) www.gobcn.com anglès, alemany, castellà, francès, italià, neerlandès i portuguès
CasaSpain www.casaspain.com castellà, anglès, francès, alemany, italià, portuguès, xinès i rus
SpainDreams (*) www.spaindreams.com anglès, alemany i castellà
Mas Rural www.masrural.com castellà i anglès
TurismoRural.com www.turismorural.com castellà (català, anglès, francès, portuguès i alemany, versió reduïda)



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.