WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Jocs / Videojocs (Videoconsoles) / Oci / Còmic

Els principals fabricants de videoconsoles i de jocs no tenen res en català. Al món de l'oci, la situació és millor, encara que hi ha excepcions.

PortAventura (*) www.portaventura.cat català, castellà, anglès i francès
Educa Borràs (*) www.educaborras.com català, castellà, anglès i francès
Barcelona Games World (*) www.barcelonagamesworld.com català, castellà i anglès
Water World Lloret (Parc Aquàtic) (*) www.waterworld.es català, castellà i anglès
Terra Mítica (Parc temàtic) (*) www.terramiticapark.com castellà, anglès i valencià
Club Super3 (*) www.super3.cat català
3xl.cat (*) www.3xl.cat català
Golden Park (*) www.goldenpark.es castellà i català
Les Tres Bessones (*) www.lestresbessones.com català
Museu del Joguet de Catalunya (Figueres) (*) www.mjc.cat català, castellà, anglès, francès i alemany
VaDeJocs.cat (*) www.vadejocs.cat català
Parc d'atraccions Tibidabo (*) www.tibidabo.es català, castellà i anglès
Maremagnum (Barcelona) (*) www.maremagnum.es català, castellà i anglès
Zoo Barcelona (*) www.zoobarcelona.com català, castellà i anglès
L'Aquàrium Barcelona (*) www.aquariumbcn.com català, castellà, anglès i francès
Illa Fantasia (*) www.illafantasia.com català, castellà, anglès i francès
El Poble Espanyol de Barcelona (*) www.poble-espanyol.com català, castellà, anglès i francès
Catalunya en miniatura (Torrelles de Llobregat) (*) www.catalunyaenminiatura.com català, castellà, anglès i francès
Naturlandia (*) www.naturlandia.ad català, castellà, anglès i francès
Circ Cric (*) www.circcric.com català
Drim (*) www.drim.es català i castellà
BarcelonaKids.cat (*) www.barcelonakids.cat català, castellà, anglès i francès
Caldea - Centre Tremolúdic d'Andorra (Escaldes - Engordany) (*) www.caldea.ad català, castellà, francès, anglès i rus
Magma - Centre Lúdic Termal (Santa Coloma de Farners) (*) www.magma-cat.com català i castellà
CRAM - Fundació per a la Conservació i la Recuperació d'Animals Marins (*) www.cram.es català
CosmoCaixa (*) www.cosmocaixa.com castellà i català
Ficomic (Saló Internacional del Còmic i Saló del Manga) (*) www.ficomic.com català i castellà (anglès i francès, versió reduïda)
Hattrick www.hattrick.org en molts idiomes, entre ells el català
Devir (*) www.devir.es
www.devir.cat
castellà
català
Barcelona Multimedia (*) www.bcnmultimedia.com català i castellà
Aqualeón Costa Daurada (Albinyana) (*) www.aqualeon.es català, castellà i anglès
Marineland Catalunya (Palafolls) (*) www.marineland.es/marineland/cataluna/ català, castellà i anglès
Gran Casino Costa Brava (*) www.gccb.com català, castellà i anglès
Casino Barcelona (*) www.casino-barcelona.com castellà, català, anglès i francès
Casino Castell de Peralada (*) www.casino-peralada.com castellà, català, anglès i francès
Casino Tarragona (*) www.casino-tarragona.com castellà, català, anglès i francès
Bicicarril (*) www.bicicarril.com català i castellà
Moyo - Institut de GO (*) www.imoyo.org català, castellà i anglès
Cirsa (*) www.cirsacorp.com castellà i anglès
Aquarama (Benicàssim) (*) www.aquarama.net castellà i anglès
Lego www.lego.com/es-es/ castellà
Ubisoft www.ubi.com/es/ castellà
Diset (*) www.diset.com castellà i anglès
Novarama (*) www.novarama.com anglès
IMC Toys (*) www.imc.es castellà i anglès
JAC (Jugeterías Agrupadas de España) (*) www.jac.es castellà
PlayStation - Sony es.playstation.com castellà
Nintendo España www.nintendo.es castellà
Xbox (Microsoft) www.xbox.com/es castellà
EA - Electronic Arts es.ea.com castellà
Toys 'R' Us www.toysrus.es castellà
Scalextric www.scalextric.es castellà
MeriStation (*) www.meristation.com castellà
Guia del Ocio BCN (*) www.guiadelociobcn.es castellà
Norma Comics (*) www.normacomics.com castellà
Nintendo Europa www.nintendo-europe.com en molts idiomes, alguns d'ells molt més minoritaris que el català



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.