WICCAC


WebmÓsters
Independents




Portada WICCAC


QuŔ Ús WICCAC





WICCAC

Posa el Bar˛metre a la teva web:

Posa el Bar˛metre a la teva web

Bar˛metre de l'˙s del catalÓ a Internet (**)

Darrera actualitzaciˇ del resum de situaciˇ del Bar˛metre
 
Ress˛ del Bar˛metre a Internet - Enllašos


Diaris / Revistes / AgŔncies / Diaris digitals

Hi ha diversos diaris dels Pa´sos Catalans que no tenen el catalÓ a la seva web. Sembla com si els diaris que s'editen en castellÓ no haguessin de tenir les webs en catalÓ. No parlem ja dels d'Ómbit estatal.

VilaWeb - Diari Electr˛nic Independent (*) www.vilaweb.cat catalÓ
El Punt Avui (*) www.elpuntavui.cat catalÓ
El Periˇdico (*) www.elperiodico.cat
www.elperiodico.com
catalÓ
castellÓ
Diari de Girona (*) www.diaridegirona.es catalÓ
Diari Ara (*) www.ara.cat catalÓ
Osona.com (*) www.osona.com catalÓ
Diari Segre (*) diarisegre.com catalÓ
Regiˇ 7 (*) www.regio7.cat catalÓ
Diari de Balears (*) www.diaridebalears.com catalÓ
Diari d'Andorra (*) www.diariandorra.ad catalÓ
El PaÝs www.elpais.es
www.elpais.cat
castellÓ
catalÓ
La Ma˝ana (Diari de Ponent) (*) www.lamanyana.es catalÓ
Tinet.cat (*) www.tinet.cat catalÓ
El 9 Esportiu (*) www.el9.cat catalÓ
El Temps (*) www.eltemps.net catalÓ
CatmŔdia - Mitjans digitals catalans (*) www.catmedia.cat catalÓ
El Diari de l'Alguer (*) www.alguer.it
www.alguer.cat
italiÓ
catalÓ
Serra d'Or (*) www.serrador.cat catalÓ
L'Avenš (*) www.lavenc.com catalÓ
Time Out Barcelona (*) www.timeout.cat catalÓ
ViaEmpresa (*) www.viaempresa.cat catalÓ
Enderrock (Revista de rock en catalÓ) (*) www.enderrock.com catalÓ
El 3 de Vuit (Setmanari del Penedès) (*) www.troc.es/el3de8 catalÓ
La Fura (Informatiu de l'Alt i el Baix Penedès) (*) www.lafura.org catalÓ
Diari de Vilanova (*) www.diaridevilanova.cat catalÓ
Vilanova Digital (*) www.vilanovadigital.com catalÓ
Diari Maresme (*) www.diarimaresme.com catalÓ
Ebre Digital (*) www.ebredigital.cat catalÓ
InfoTerrassa.com (*) www.infoterrassa.com catalÓ
PresŔncia (*) www.presencia.cat catalÓ
L'Econ˛mic (*) www.leconomic.cat catalÓ
Cavall Fort (*) www.cavallfort.es catalÓ
El Triangle Diari (*) www.eltriangle.eu catalÓ
L'Independent (*) www.independent.cat catalÓ
TOT Sant Cugat (*) www.totsantcugat.cat catalÓ
SÓpiens (*) www.sapiens.cat catalÓ
DŔria (*) www.deria.cat catalÓ
Tribuna.cat (*) www.tribuna.cat catalÓ
AgŔncia EFE-Catalunya (*) www.efe.com catalÓ i castellÓ
Europa Press www.europapress.es
www.europapress.cat
castellÓ, catalÓ, euskera, gallec i valenciÓ
catalÓ
ACN - AgŔncia Catalana de NotÝcies (*) www.acn.cat catalÓ i castellÓ
e-noticies (*) www.e-noticies.cat catalÓ
Directe!cat (*) www.directe.cat catalÓ
El Singular Digital (*) www.elsingulardigital.cat catalÓ
e-Criteri (*) www.e-criteri.cat catalÓ
Naciˇ Digital (*) www.naciodigital.cat catalÓ
El Mˇn (*) elmon.cat catalÓ
ElNacional.cat (*) www.elnacional.cat catalÓ i castellÓ
Lliure i millor (*) lliureimillor.cat catalÓ
La Veu del PaÝs ValenciÓ (*) www.laveupv.com valenciÓ
Levante - EMV (*) www.levante-emv.com castellÓ i valenciÓ
Superdeporte (*) www.superdeporte.es castellÓ i valenciÓ
Cr˛nica Global (*) www.cronicaglobal.com catalÓ i castellÓ
CatalunyaPress (*) www.catalunyapress.cat catalÓ i castellÓ
Setmanari de comunicaciˇ Directa (*) www.setmanaridirecta.info catalÓ
CapGr˛s.com (*) www.capgros.com catalÓ
elRipolles.info (Diari digital del RipollŔs) (*) www.elripolles.info catalÓ
VallesOriental.com (Diari digital del VallŔs Oriental) (*) www.vallesoriental.com catalÓ
MˇnDivers (*) www.mondivers.cat catalÓ
El Dimoni de Santa EugŔnia de Ter (*) www.eldimoni.cat catalÓ
AraGirona.cat (*) www.aragirona.cat catalÓ
GironaNotÝcies.com (*) www.gironanoticies.com catalÓ
Terrassa Digital (*) www.terrassadigital.cat catalÓ
Tarragona 21 (*) www.tarragona21.cat catalÓ
Reus Digital (*) www.reusdigital.cat catalÓ
Anoiadiari.cat (*) www.anoiadiari.cat catalÓ
EmpordÓ.info (*) www.emporda.info catalÓ
XarxaNotÝcies.cat (*) www.xarxanoticies.cat catalÓ
ButlletÝ LlengŘes Vives (*) www.llenguesvives.org aragonÚs, astur-lleonÚs, catalÓ, euskara, galaico-portuguŕs, occitan i sardu
ANNA NotÝcies (*) www.annanoticies.com catalÓ
Revista Podall (*) www.tinet.cat/portal/sheet-show.do?id=83698&ch=9 catalÓ
La Vanguardia (*) www.vanguardia.es castellÓ
El Mundo Deportivo (*) www.elmundodeportivo.es castellÓ (catalÓ i anglŔs amb traducciˇ de Google Translate)
Sport (*) www.diariosport.com castellÓ (catalÓ i anglŔs amb traducciˇ de Google Translate)
ElDiario.es www.eldiario.es castellÓ (algunes notÝcies en catalÓ)
Las Provincias (*) www.lasprovincias.es castellÓ
Informaciˇn (Alacant) (*) www.diarioinformacion.es castellÓ
Diario de Mallorca (*) www.diariodemallorca.es castellÓ
Diario de Ibiza (*) www.diariodeibiza.es castellÓ
┌ltima Hora (Illes Balears) (*) www.ultimahora.es castellÓ
Es Diari (Diario digital de Menorca) (*) www.esdiari.com castellÓ
Diari de Sabadell (*) www.diarisabadell.com castellÓ
OJD - Oficina de Justificaciˇn de la Difusiˇn www.ojd.es castellÓ
P˙blico www.publico.es castellÓ
ABC www.abc.es castellÓ
El Mundo www.el-mundo.es castellÓ
La Razˇn www.larazon.es castellÓ
Marca www.marca.es castellÓ
AS www.as.com castellÓ
CincoDÝas.com www.cincodias.com castellÓ
20 minutos (*) www.20minutos.es castellÓ (algunes notícies en català)



Grups del Bar˛metre
Grans Empreses i Multinacionals | Autom˛bil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | RÓdio i Televisiˇ | Esports | ONG | Jocs i Oci | M˙sica | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentaciˇ i Begudes | Vins i Caves | ElectrodomŔstics i Fotografia | InformÓtica i Internet | ImmobiliÓries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Ďptiques | Missatgeria i Transport | EsglÚsia | PaÝs ValenciÓ | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administraciˇ de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i MartÝ
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i WebmÓster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del paÝs o amb una forta implantaciˇ/vinculaciˇ
(**) A causa del ress˛ que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirÓ treballant en aquesta lÝnia i anirÓ actualitzant i completant la informaciˇ, la qual es farÓ p˙blica peri˛dicament com una mena de bar˛metre de l'˙s del catalÓ a Internet.



Portada WICCAC | Informaciˇ sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra estÓ subjecta a una LlicŔncia de Creative Commons.