WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Cinema

Sector que ha millorat la presència del català. Hi ha encara algunes excepcions importants.

3XL.cat - Cinema (*) www.3xl.cat/p3xl/3xl.jsp?seccio=cinema català
Museu del Cinema - Col·lecció Tomàs Mallol - Girona (*) www.museudelcinema.org català, castellà i anglès
Grup Balañà (Cines i Teatres) (*) www.grupbalana.com català i castellà
Sitges - Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya (*) sitgesfilmfestival.com català, castellà i anglès
Texas Cinemes (*) www.cinemestexas.cat català
Cromosoma (*) www.cromosoma.com català, castellà i anglès
Imax Port Vell (*) www.imaxportvell.com català, castellà i anglès
FilmCat (*) www.filmcat.cat català
Antaviana Films (*) www.antavianafilms.com castellà, català i anglès
Boliche Cinemes (*) bolichecinemes.cat català
CinemesGirona.com (*) www.cinemesgirona.com català
Circuit Urgellenc (Lleida) (*) www.circusa.com català i castellà
Cines Verdi (*) www.cines-verdi.com castellà, català (Cines Barcelona) i anglès
Cinema Ieti (*) www.cinemaieti.com català i castellà
Luk Internacional (*) www.luk.es castellà i català
Cine Club Vilafranca (*) www.cineclubvila.com català
Cinema-Rescat (*) www.cinemarescat.com català i castellà
Memorimage - Festival Europeu de Cinema i Televisió (*) www.memorimagefestival.org catala, castellà, francès i anglès
Publicine Vallès (*) www.publicine.net català i castellà
Cinesa (*) www.cinesa.es castellà (petites parts en català i euskera)
Lauren Films (*) www.laurenfilm.es castellà (en català i anglès, només informació del Grup Lauren)
Filmax (*) www.filmax.com castellà
Cinemes Méliès (*) www.cinesmelies.net castellà
Cines Renoir (*) www.cinesrenoir.com castellà
Cinebank (*) www.cinebank.com castellà
FilmAffinity www.filmaffinity.com anglès i castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.