WICCAC


WebmÓsters
Independents




Portada WICCAC


QuŔ Ús WICCAC





WICCAC

Posa el Bar˛metre a la teva web:

Posa el Bar˛metre a la teva web

Bar˛metre de l'˙s del catalÓ a Internet (**)

Darrera actualitzaciˇ del resum de situaciˇ del Bar˛metre
 
Ress˛ del Bar˛metre a Internet - Enllašos


Editorials / Llibreries

Sector amb una presŔncia irregular del catalÓ. Hi ha una sŔrie d'editorials importants que no el tenen.

Gremi de Llibreters de Catalunya (*) www.gremidellibreters.cat catalÓ i castellÓ
EnciclopŔdia Catalana (*) www.enciclopedia.cat catalÓ i anglŔs (versiˇ redu´da)
La Setmana del Llibre en CatalÓ (*) www.lasetmana.cat catalÓ
Grup 62 (*) www.grup62.cat catalÓ
Totselsllibres.com (*) www.totselsllibres.com catalÓ i castellÓ
Edicions 62 (*) www.edicions62.cat catalÓ i castellÓ
PEN CatalÓ (*) www.pencatala.org catalÓ
Grupo Planeta (*) www.planeta.es castellÓ, catalÓ, anglŔs i francŔs
Cercle de Lectors
CÝrculo de Lectores
(*)
www.cercle.cat
www.circulo.es
catalÓ
castellÓ
Grup Editorial RBA (*) www.rba.es castellÓ, catalÓ i anglŔs
Edicions Proa (*) www.proa.cat catalÓ
Editorial P˛rtic (*) www.portic.cat catalÓ
Edicions 3i4 (*) www.tresiquatre.cat catalÓ
Grup Cultura03 (*) www.cultura03.cat catalÓ, castellÓ, anglŔs i francŔs (mandarÝ, versiˇ redu´da)
Llegir en catalÓ (*) llegirencatala.wordpress.com catalÓ
Editorial La Galera (*) www.lagalera.cat
www.text.cat
catalÓ i castellÓ (anglŔs, versiˇ redu´da)
Columna Edicions (*) www.columnaedicions.cat catalÓ
Editorial Alta Fulla (*) www.altafulla.com catalÓ i castellÓ
Editorial Barcanova (*) www.barcanova.cat catalÓ
Edicions Bromera (*) www.bromera.com catalÓ
Llibreria Les Voltes (*) www.lesvoltes.cat catalÓ
Llibreria 22 (*) www.llibreria22.net catalÓ
Llibreria La Central (*) www.lacentral.com catalÓ i castellÓ
Casa del Libro - Casa del Llibre www.casadellibro.com
www.casadelllibre.com
castellÓ i catalÓ
Happy Books (*) www.happybooks.com castellÓ i catalÓ
Llibreria El Petit PrÝncep (*) www.petitprincep.com catalÓ
Llibreria El SetciŔncies (*) www.ample24.com/setciencies catalÓ
Llibreria EtcŔtera (*) www.etc-llibres.com catalÓ i castellÓ
Edicions La Campana (*) www.edicionslacampana.cat catalÓ
Bestiari - Grup de llibreries independents (*) www.bestiari.net catalÓ
Eumo Editorial (*) www.eumoeditorial.cat catalÓ
Editorial Barcino (*) www.editorialbarcino.com català, castellà i anglès
Laie Llibreria CafŔ (*) www.laie.es castellÓ i catalÓ
Editorial i Llibreria Claret (*) www.claret.cat catalÓ i castellÓ
Llibreria Documenta (*) www.documenta-bcn.com catalÓ i castellÓ
Llibreria Quera (*) www.llibreriaquera.com catalÓ
Llibreria del Raval (*) www.libraval.com catalÓ
Llibreria Ona (*) www.llibreriaona.com catalÓ
Llibres.cat - Llibreria Virtual (*) www.llibres.cat catalÓ
Editorial Moll (*) editorialmoll.cat catalÓ i castellÓ
PAMSA - Publicacions de l'Abadia de Montserrat (*) www.pamsa.com catalÓ
Quaderns Crema (*) www.quadernscrema.com catalÓ
Res Publica Edicions (*) www.eivissa.com/respublica catalÓ
Llibreria Robafaves (*) www.robafaves.com catalÓ, castellÓ i anglŔs
Llibreria la tralla (*) www.latralla.com catalÓ
Muntanya de llibres (*) www.muntanyadellibres.com catalÓ
Llibreria Tirant Lo Blanch (*) www.tirant.es
www-cat.tirant.es
castellÓ i catalÓ
Editorial El Viatge de la Literatura (*) www.elviatge.com catalÓ
Edicions del Bullent (*) www.bullent.cat catalÓ
Edicions El Jonc (*) www.eljonc.com catalÓ
L'Esfera dels Llibres (*) www.esferallibres.com catalÓ i castellÓ
Editorial Graˇ (*) www.grao.com catalÓ i castellÓ
Viena Edicions (*) www.vienaeditorial.com catalÓ i castellÓ
Castellnou Edicions Hermes (*) www.castellnouedicions.cat catalÓ
Edicions del Pirata (*) www.edicionsdelpirata.cat catalÓ
Editorial Emp˙ries (*) www.editorialempuries.cat catalÓ
Editorial Boira (*) www.boiraeditorial.com catalÓ, castellÓ i anglŔs
Editorial Comanegra (*) comanegra.com catalÓ i castellÓ
Sembra Llibres (*) sembrallibres.com catalÓ
Grafime (*) www.grafime.com catalÓ i castellÓ
ADILEVA - xarxallibres (Associació de Distribuïdors de Llibres de la Comunitat Valenciana) (*) www.xarxallibres.com valencià i castellà
Sendra Marco - Distribuciˇ d'Edicions (*) www.sendramarco.com catalÓ, castellÓ, anglŔs i francŔs
Editorial Denes (*) www.editorialdenes.com catalÓ
Editorial Base (*) www.editorialbase.com catalÓ i castellÓ
Editorial Fonoll (*) www.editorialfonoll.cat catalÓ
Palma Distribucions (Quars, Born de Llibres i Embat) (*) www.quars-llibres.com
www.born-llibres.com
www.embat-llibres.com
catalÓ i castellÓ
Editorial del Trabucaire (Catalunya Nord) (*) www.trabucaire.com catalÓ i francŔs (occitÓ, versiˇ redu´da)
Llibreria Catalana (Catalunya Nord) (*) www.llibreriacatalana.com catalÓ i francŔs
Triangle Postals (*) www.trianglepostals.com catalÓ, castellÓ i anglŔs
CossetÓnia Edicions (*) www.cossetania.cat catalÓ
Angle Editorial (*) www.angleeditorial.com catalÓ
Editorial La Butxaca (*) www.labutxaca.cat catalÓ
Editorial Teide (*) www.teide.cat catalÓ i castellÓ
Editorial L'Avenš (*) www.lavenc.cat catalÓ
Editorial La Plana (*) www.editoriallaplana.es catalÓ i castellÓ
Ara llibres (*) www.arallibres.cat catalÓ
Editorial Mina (*) www.mina.cat catalÓ
AlbertÝ Editor (*) www.albertieditor.cat catalÓ
Alisis (*) www.alisis.cat catalÓ
Tibidabo Edicions (*) www.tibidaboedicions.cat catalÓ
Dinsic - Publicacions Musicals (*) www.dinsic.cat catalÓ, castellÓ i anglŔs
Adesiara Editorial (*) www.adesiaraeditorial.cat catalÓ
Les Punxes Distribuidora (*) www.punxes.es catalÓ i castellÓ
Edicions de 1984 (*) www.edicions1984.cat catalÓ
Voliana Edicions (*) www.voliana.cat catalÓ
Editorial Geoestel (*) www.geoestel.cat catalÓ, castellÓ i anglŔs
Edicions l'└lber (*) www.alber.cat catalÓ
PagŔs Editors (*) www.pageseditors.cat catalÓ, castellÓ i anglŔs
Crea't Edicions (*) creat.cat catalÓ
Tigre de Paper edicions (*) www.tigredepaper.cat catalÓ
PolĚlen edicions (*) pol-len.cat catalÓ
Pragma Edicions (*) www.pragmaedicions.cat catalÓ
Vernal Media (*) www.vernal.cat catalÓ
Rafael Dalmau Editor (*) www.rafaeldalmaueditor.cat catalÓ
Setzevents Editorial (*) www.setzevents.cat catalÓ
Llibreria Pr˛leg (*) llibreriaproleg.com catalÓ
Ambra Llibres (*) www.ambrallibres.es catalÓ
Llibreria Serret (*) www.serretllibres.com catalÓ i castellÓ
TÓndem Edicions (*) www.tandemedicions.com valenciÓ i castellÓ
Editorial Efadˇs (*) efados.cat catalÓ i castellÓ
Riurau Editors (*) riuraueditors.cat catalÓ
Crims.cat (*) www.crims.cat catalÓ
Xarxa d'Editors Independents (*) www.edi.cat catalÓ
Fatbottom (*) fatbottombooks.com catalÓ, castellÓ i anglŔs
Llibreria Alta´r (*) www.altair.es castellÓ i catalÓ
Alibri Llibreria (*) www.alibri.es castellÓ i catalÓ (anglŔs, versiˇ redu´da)
Editorial Proteus (*) www.editorialproteus.com castellÓ i catalÓ
Editorial Casals (*) www.editorialcasals.com castellÓ i catalÓ
Editorial Bamb˙ (*) www.editorialbambu.com castellÓ i catalÓ
Llibreria Xoroi (*) xoroi.com castellÓ i catalÓ
Editorial Laertes (*) laertes.cat castellÓ i catalÓ
Editorial AlrevÚs (*) tienda.alreveseditorial.com castellÓ i catalÓ
JoEscric.com (portal literari) (*) www.joescric.com catalÓ
Mobil Books (*) www.mobilbooks.com català
Editorial Planeta (*) www.editorial.planeta.es castellÓ
Editorial Plaza & JanÚs (*) www.plaza.es castellÓ
Editorial Salvat (*) www.salvat.es castellÓ
Editorial Bosch (*) www.bosch.es castellÓ
Ediciones Destino (*) www.edestino.es castellÓ
Timun Mas (*) www.timunmas.com castellÓ
CÝrculo de Lectores www.circulodelibros.es castellÓ
Larousse www.larousse.es castellÓ
Editorial Molino (*) www.editorialmolino.com castellÓ
Blume www.blume.net castellÓ
Ediciones B (*) www.edicionesb.com castellÓ
Tusquets Editores (*) www.tusquetseditores.com castellÓ
Editorial Ariel (*) www.ariel.es castellÓ
Norma Editorial (*) www.norma-ed.es castellÓ
Editorial de M˙sica Boileau (*) www.boileau-music.com castellÓ i anglŔs
Editorial Edhasa (*) www.edhasa.es castellÓ
Editorial Actar (*) www.actar.es anglŔs i castellÓ
Editorial Alpina (*) www.editorialalpina.com castellÓ (parts en catalÓ)
vLex (Editorial JurÝdica) (*) www.vlex.com castellÓ i anglŔs (versiˇ redu´da)
Editorial DeBolsillo www.debolsillo.com castellÓ
Editorial Rosa dels Vents (*) www.rosadelsvents.net castellÓ (algunes parts en catalÓ)
Editorial Tirant Lo Blanch (*) www.tirant.com castellà
Editorial Corimbo (*) www.corimbo.es castellÓ
Ediciones Obelisco (*) www.edicionesobelisco.com castellÓ
Rubes Editorial (*) www.rubes.es/editorial castellÓ
Libreria Canuda (*) www.libroscanuda.com castellà
Llibreria Girona Books (*) www.gbooks.com anglès i castellà
Editorial Bellaterra (*) www.ed-bellaterra.com castellà
GF Editorial (*) www.gfeditorial.com castellà
Ediciones Altaya (Grupo Planeta) www.altaya.es castellÓ
Atelier Editorial - Atelier Libros JurÝdicos (*) www.atelierlibros.es castellÓ



Grups del Bar˛metre
Grans Empreses i Multinacionals | Autom˛bil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | RÓdio i Televisiˇ | Esports | ONG | Jocs i Oci | M˙sica | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentaciˇ i Begudes | Vins i Caves | ElectrodomŔstics i Fotografia | InformÓtica i Internet | ImmobiliÓries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Ďptiques | Missatgeria i Transport | EsglÚsia | PaÝs ValenciÓ | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administraciˇ de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i MartÝ
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i WebmÓster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del paÝs o amb una forta implantaciˇ/vinculaciˇ
(**) A causa del ress˛ que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirÓ treballant en aquesta lÝnia i anirÓ actualitzant i completant la informaciˇ, la qual es farÓ p˙blica peri˛dicament com una mena de bar˛metre de l'˙s del catalÓ a Internet.



Portada WICCAC | Informaciˇ sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra estÓ subjecta a una LlicŔncia de Creative Commons.