WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC








WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Moda / Roba / Perruqueria

La situació en aquest sector és bastant dolenta. Encara que darrerament ha millorat, hi ha poca presència del català.

Escorpion (*) www.escorpion.com català, castellà, anglès, francès i portuguès
Batech (*) www.batech.cat català, anglès i castellà
Mango (*) www.mango.es català i castellà
VamCats (*) www.vamcats.cat català
Nike www.nike.es català i castellà
Moda Barcelona i Passarel·la Gaudí (*) www.moda-barcelona.com català, castellà i anglès
Circuit (*) www.circuit.es català, castellà i anglès
Antonio Miró (*) www.antoniomiro.es castellà, català i anglès
Pielnoble (*) www.pielnoble.es català, castellà i anglès
Armand Basi (*) www.armandbasi.com català, castellà i anglès
David Valls (*) davidvalls.com català, castellà, francès i anglès
Rosa Clará (vestits de núvia) (*) www.rosaclara.es català, castellà, anglès, francès i altres llengües
080 Barcelona Fashion (*) www.080barcelonafashion.com català, castellà i anglès
The Brandery www.thebrandery.com català, castellà i anglès
Zara www.zara.es català, castellà, anglès, gallec, euskera i moltes altres llengües
TCN (Totón Comella) (*) www.tcn.es català, castellà i anglès
Custo Barcelona (*) www.custo-barcelona.com català, castellà, alemany, anglès, francès i italià
Custo Barcelona - Online shop (*) www.custo-barcelona-store.com català, castellà, alemany, anglès, francès i italià
La Mallorquina (*) www.lamallorquina.es català, castellà i anglès
Promise (*) www.promise.es català, castellà, anglès, francès, italià i rus
Punt Roma (*) www.puntroma.es castellà, català, anglès, gallec i euskera
La Perla Gris (*) www.laperlagris.cat
www.laperlagris.com
català i castellà
Gonzalo Comella (*) www.gonzalocomella.com català, castellà i anglès
Santa Eulalia (*) www.santaeulalia.com català, castellà i anglès
Sita Murt (*) www.sitamurt.com català, castellà, anglès, francès i alemany
Collie (*) www.collie.cat català, castellà i anglès
Estanislao (*) www.estanislao.com català, castellà i anglès
La Roca Village (*) www.larocavillage.com català, castellà, anglès i francès
Pull & Bear www.pullandbear.es català, castellà, anglès, euskera i gallec
Bershka www.bershka.es català, castellà, anglès, euskera i gallec
Massimo Dutti www.massimodutti.com castellà, català, anglès, euskera i gallec
Zara Home www.zarahome.es castellà, català, anglès, euskera i gallec
Stradivarius www.stradivarius.es català, castellà, anglès, euskera i gallec
Lefties (*) www.lefties.com català, castellà, anglès, euskera i gallec
Podivm (*) www.tiendaspodium.com català i castellà
Massana (*) www.massana.es català, castellà, anglès, francès i italià
Señor (*) www.trajessenor.com català i castellà
Pikys (*) www.pikys.com català, castellà i anglès
Referendum (*) www.referendumwear.com català, castellà i anglès
Punto Blanco (*) www.puntoblanco.com castellà, català i anglès
Llongueras (*) www.llongueras.cat català i castellà
Josep Pons (*) www.joseppons.com català, castellà i anglès
Raffel Pagés (*) www.raffelpages.com català, castellà, anglès i francès
Cebado (*) www.cebado.es castellà, català i anglès
Iranzo (*) www.iranzo.es català i castellà
Albó Estilistes (*) www.albo.cat català
Kmitjons.com (*) www.kmitjons.com català (kalcetines.com en castellà)
Calçats Padeví (*) www.padevi.com català, castellà i anglès
Tascón (*) www.tascon.es català, castellà i anglès
Munich (*) www.munich.cat català, castellà, anglès i italià
Conti (*) www.econti.com català, castellà i anglès
Bossanova Barcelona (*) www.bosanova.es català, castellà i anglès
Homini Emerito (*) www.hominiemerito.com català i castellà
Desigual (*) www.desigual.com castellà, català, anglès i francès
Pou Nou (*) www.pounou.com català, castellà i anglès
Catalunya Freedom (*) www.catalunyafreedom.cat català
Sanchez Hipertextil (*) www.hipertextil.com/esp/index.cfm
www.hipertextil.com/cat/index.cfm
castellà
català
Biscuter (Articles de pell i accessoris de moda) (*) www.biscuter.com català, castellà i anglès
Grupo Inditex (Zara, Massimo Dutti, Pull & Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home i Uterqüe) www.inditex.com anglès i castellà
Grupo Cortefiel (Cortefiel, Pedro del Hierro, Women'secret, Milano, Douglas, Springfield i Fifty Factory) www.grupocortefiel.com castellà i anglès
Sfera (*) www.sfera.com castellà i anglès
Macson (*) www.macsonshop.es castellà i anglès
Intima Cherry - VFB Lingerie Europe (*) www.intima-cherry.com castellà
Pertegaz (*) www.pertegaz.es castellà i anglès
Furest (*) www.furest.com castellà
Textura Interiors (*) www.textura-interiors.com castellà i anglès
Natura (*) www.naturaselection.com castellà i anglès
System Action (*) www.systemaction.es castellà i anglès
Raimon Bundó (*) www.raimonbundo.com castellà i anglès
Boboli (*) www.boboli.es castellà
Misako (*) www.misako.com castellà
Guitare (*) www.guitare.es castellà i anglès
Lugupell (*) lugupell.com castellà
Springfield myspringfield.com/es/es/ castellà
Primark www.primark.es castellà
Lycra www.lycra.com anglès, francès, alemany, italià, castellà i altres llengües (català no)
Loewe www.loewe.es castellà i anglès
Giorgio Armani www.giorgioarmani.com anglès, italià i japonès
Burberry www.burberry.com anglès
Versace www.versace.com anglès
Vogue www.vogue.es castellà
Dolce&Gabana www.dolcegabbana.it italià, anglès, castellà i altres idiomes (català no)
Oysho www.oysho.es castellà i anglès
Uterqüe www.uterque.es castellà i anglès
Yves Rocher www.yves-rocher.es castellà
Giuseppe Galli (*) www.giuseppegalli.com castellà
Adolfo Domínguez www.adolfodominguez.com castellà
Sáez Merino (Lois, Caroche, Caster, Cimarron) (*) www.saezmerino.es anglès, per defecte, i castellà
Ermenegildo Zegna www.zegna.es castellà
Levi's www.levi.es castellà
Lacoste www.lacoste.es castellà
Carolina Herrera www.carolinaherrera.com castellà i anglès
Cortefiel www.cortefiel.es castellà i anglès
Ralph Lauren Spain ralphlauren.com.es castellà i anglès
Christian Dior www.dior.com anglès i francès
Logisfashion (*) www.logisfashion.com castellà i anglès
Pimkie www.pimkie.com francès i alemany
Don Algodón www.dalgodon.com castellà
Intimissimi www.intimissimi.com italià i anglès
Antonio Banderas Fragances www.antoniobanderasfragrances.com castellà, anglès, portuguès i rus
Paco Rabanne www.pacorabanne.com anglès, francès i castellà
Agatha Ruiz de la Prada www.agatharuizdelaprada.com castellà i anglès
Rochas www.rochas.com francès, castellà i anglès
Marie Claire www.mcsa.es castellà i anglès
IKKS www.ikks.com/es/ castellà, francès, anglès, neerlandès i alemany
Women'secret www.womensecret.com castellà
Benetton www.benetton.com anglès i italià
Calzedonia www.calzedonia.com italià
Pronovias www.pronovias.com castellà i altres llengües (català no)
Kelme www.kelme.com castellà i anglès
Meyba www.meyba.es castellà
Dogi (*) www.dogi.com anglès, castellà i xinès
Kukuxumusu www.kukuxumusu.com castellà, anglès i euskera
Adidas España www.adidas.es castellà
Reebok España www.reebok.es castellà
Joma - Sport www.joma-sport.com castellà
FILA www.fila.es anglès
H&M www.hm.com/es/start/start/index.jsp castellà
Quiksilver www.quiksilver.com anglès
Hugo Boss www.hugo.com anglès, castellà, alemany, italià i francès
Pepe Jeans www.pepejeans.tv castellà i anglès
DB Apparel www.dbapparel.com anglès, francès, alemany, italià i castellà
Unno (*) www.unno.es castellà
Abanderado www.abanderado.com castellà
Ocean www.dbapparel.com/es/marcas/ocean anglès, francès, alemany, italià i castellà
Princesa www.dbapparel.com/es/marcas/princesa anglès, francès, alemany, italià i castellà
Panama Jack www.panamajack.es castellà i anglès
Coconut (moda jove) (*) www.coconutconection.com castellà
Textiles Laborman (Lleida) (*) www.textileslaborman.com castellà



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.