WICCAC


Webmàsters
Independents




Portada WICCAC


Què és WICCAC





WICCAC

Posa el Baròmetre a la teva web:

Posa el Baròmetre a la teva web

Baròmetre de l'ús del català a Internet (**)

Darrera actualització del resum de situació del Baròmetre
 
Ressò del Baròmetre a Internet - Enllaços


Missatgeria, Transport i Seguretat

Sector amb poca presència del català. El tenen la Cooperativa Trèvol, MRW, Nacex, ASM, Grup Mastrans, Fast Moving, Transports Sóc de Carme, Alancar Express, Transportes Sant Feliu TSF, Unipost, Envialia, Tourline Express, Jets - Servijet, Meteor, Transports Padrosa, Humbert Camions, Serveto i Transports Trota.

Cooperativa Trèvol (*) www.trevol.com català (informació reduïda de la cooperativa en castellà, francès, esperanto i anglès)
MRW (*) www.mrw.cat
www.mrw.es
català
castellà
Nacex (*) www.nacex.com català, castellà, anglès i portuguès
ASM www.asmred.com castellà, català, anglès, euskera, gallec i valencià
Grup Mastrans (*) www.mastrans.net català, castellà, anglès i francès
Fast Moving (*) www.fastmovingsl.com català, castellà, anglès i francès
Transports Sóc de Carme (*) www.socdecarme.com català i castellà
Alancar Express (*) www.alancarexpress.com català, castellà, francès i anglès
Ara Vinc (*) www.aravinc.cat català i castellà
Transportes Sant Feliu TSF (*) www.tsftrans.com català, castellà i anglès
Unipost (*) www.unipost.es castellà i català
Envialia envialia.com castellà, català i portuguès
Tourline Express (*) www.tourlineexpress.com castellà, català, euskera, gallec, anglès, portuguès i francès
Jets - Servijet (*) www.jets.es castellà i català
Meteor (*) www.meteor.es castellà i català
Transports Padrosa (*) www.padrosa.com castellà, català i anglès
Humbert Camions (*) www.humbertcamions.com castellà, català i anglès
Serveto (*) www.serveto.com castellà, català, anglès, alemany, francès i neerlandès
Transports Trota (*) www.trota.com castellà, català, francès, anglès, polonès i alemany
SEUR (*) www.seur.es castellà, anglès, francès i portuguès
Transportes Azkar www.azkar.com anglès, castellà i portuguès
F.C. Courier www.fccourier.com castellà, anglès, alemany, francès i italià
EID Seguridad de Contenidos (*) www.eidservicios.com castellà
Correos Express www.correosexpress.com castellà
Fichet - Bauche (*) www.fichet.es castellà
DHL España www.dhl.es castellà i anglès
UPS España www.ups.es castellà i anglès
Prosegur www.prosegur.es castellà
Via Pack www.viapack.net castellà
Securitas www.securitas.es castellà
Integra2 www.integra2.es castellà, anglès i portuguès
MBE - Mail Boxes Etc. (*) www.mbe.es castellà
Tipsa www.tip-sa.com castellà
Movilpack (*) www.movilpack.es castellà
Tot Terreny (*) www.totterreny.net castellà
Setram (*) www.setram.com castellà i anglès
MC Gestió Urgent (*) www.mcgestio.com castellà i anglès (petites parts en català)
Anguera Transports (*) www.anguera.com castellà
Arte Trans (*) www.artetrans.com castellà
FedEx Express España www.fedex.com/es/ castellà i anglès
Moldtrans www.moldtrans.com castellà i anglès



Grups del Baròmetre
Grans Empreses i Multinacionals | Automòbil | Telecomunicacions i Telefonia | Caixes i Bancs | Portals | Cercadors i Directoris | Fires i Salons | Cinema | Teatre i Dansa | Diaris i Revistes | Viatges, Turisme, Transports i Hotels | Ràdio i Televisió | Esports | ONG | Jocs i Oci | Música | Universitats | Editorials i Llibreries | Assegurances | Alimentació i Begudes | Vins i Caves | Electrodomèstics i Fotografia | Informàtica i Internet | Immobiliàries | Moda i Roba | Neteja i Perfumeria | Varis | Laboratoris | Òptiques | Missatgeria i Transport | Església | País Valencià | Illes Balears | Empreses de treball temporal | Institucions de l'Administració de l'Estat i de la UE |



Joan Soler i Martí
membre de l'equip de Coordinadors de WICCAC wiccac.cat
i Webmàster de Kontrol Web kontrolweb.cat



(*) del país o amb una forta implantació/vinculació
(**) A causa del ressò que ha tingut aquest treball, WICCAC seguirà treballant en aquesta línia i anirà actualitzant i completant la informació, la qual es farà pública periòdicament com una mena de baròmetre de l'ús del català a Internet.



Portada WICCAC | Informació sobre WICCAC



Creative Commons License
Aquesta obra està subjecta a una Llicència de Creative Commons.